Agregaty prądotwórcze – informacje podstawowe

Agregaty prądotwórcze na imprezy plenerowe, wesela w oborze, sadzie czy na budowie. Można jest znaleźć w wielu miejscach. Służą pomocą wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest pozyskanie prądu z sieci elektrycznej. Agregaty są bowiem urządzeniami, które zdolne są wytworzyć prąd elektryczny.

 

Budowa

Agregaty składają się z prądnicy synchronicznej, w której mogą znajdować się elektromagnesy lub magnesy stałe, z silnika spalinowego, rozdzielnicy elektryczne oraz urządzeń pomocniczych i  kontrolno – pomiarowych. Ze względu na fakt zastosowania w nich silnika spalinowego agregaty działają w oparciu o benzynę lub ropę.

 

Rodzaje agregatów

Agregaty prądotwórcze jak https://lifanpower.pl/15-agregaty mogą dzielić się na wiele różnych rodzajów. Podstawowy związany jest z kwestiami ich zastosowania na lądowe i morskie. Agregaty lądowe mogą mieć postać stałych instalacji lub być urządzeniami przenośnymi. Na rynku dostępne są agregaty ręczne – sterowane manualnie oraz automatyczne.

 

Agregaty prądotwórcze – zastosowanie

Agregaty prądotwórcze znajdują szerokie zastosowanie w różnych branżach i dziedzinach życia. Ich wielkość oraz moc dostosowane są także do zadania, któremu mają służyć. Na rynku dostępne są między innymi duże i mocne agregat prądotwórczy na imprezy plenerowe, koncerty i tym podobne. Te urządzenia są wykorzystywane także podczas wesele i ślubów w plenerze. Inwestują w nie firmy, w których przerwy w dostawie prądu mogłyby pociągnąć znaczące straty finansowe oraz Ci pracodawcy, którzy cenią czas pracy, za który płacą i nie chcą by ich pracownicy siedzieli bezczynnie w razie przerwy w dostawie prądu. Agregaty są także wykorzystywane w rolnictwie i sadownictwie, w miejscach, gdzie trudno o stałe źródło energii elektrycznej, agregaty sprawdzają się niezawodnie. Są także wykorzystywane na placach budowy, gdzie brak instalacji elektrycznej uniemożliwiałby wykorzystanie wielu elektronarzędzi. W agregaty wyposażają się także prywatne osoby, które mieszkają w miejscach, gdzie często zdarzają się przerwy w dostawie prądu.

 

Bez agregatów prądotwórczych praca w wielu branżach byłaby o wiele trudniejsza. Urządzenia te rozwiązują, bowiem wiele kłopotów i pozwalają na stosowanie urządzeń elektrycznych oraz oświetlanie czy nagłaśnianie miejsc, gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej. Bywają także prawdziwym ratunkiem w firmach, gdzie przerwa w dostawie prądu mogłaby oznaczać poważne konsekwencje finansowe dla właścicieli przedsiębiorstwa. Właśnie z tych względów urządzenia te cieszą się ogromną popularnością.