droga samochody

Wypadek drogowy a odszkodowanie

Wypadek drogowy możesz przytrafić się każdemu. Kolizja możesz spowodować nie tylko zniszczenie czy uszkodzenie samochodu, ale także uszczerbek na zdrowiu i konieczność długotrwałej rehabilitacji. Niestety nadal zdarza się, że sprawcy wypadków uciekają z miejsca zdarzenia, często także nie przyznają się do winy i nie chcą wziąć na siebie odpowiedzialności za spowodowanie kolizji. Co wówczas możemy zrobić? Jak uzyskać odszkodowanie? Prawo dopuszcza kilka możliwości.

Zasadniczo odszkodowania powypadkowe powinny być wypłacane z ubezpieczenia sprawcy wypadku. Osobie poszkodowanej należy się nie tylko zadośćuczynienie za szkody, które poniósł w wyniku zdarzenia drogowego, ma on także prawo do zwrotu kosztów rehabilitacji a nawet dojazdu na zabiegi, które mają mu przywrócić pełną sprawność. Ubezpieczyciel osoby, która spowodowała wypadek powinien wypłacić kwotę, która pokryje wszelkie kwestie leczenia i dalszej opieki medycznej poszkodowanego.

Problem pojawia się jednak kiedy poszkodowany uciekł z miejsca zdarzenia i jest poszukiwany przez policję lub jeśli nie przyznaje się on do winy. W takiej sytuacji poszkodowany nie musi czekać, aż służby odnajdą winowajcę, ani do momentu aż przyzna się on do winy. Poszkodowany może bowiem zwrócić się do własnego ubezpieczyciela o pokrycie kosztów leczenia, rehabilitacji i dojazdów na nią. Ubezpieczyciel powinien te koszty pokryć i wypłacić odszkodowanie, następnie po stronie firmy ubezpieczeniowej jest dochodzenie zwrotu kosztów od sprawcy wypadku.

Taka możliwość jest bardzo wygodna dla poszkodowanego, zwłaszcza, że kolizja, leczenie i dochodzenie do zdrowia to trudny i często traumatyczny czas. Wiele osób nie ma wówczas ani siły, ani możliwości dochodzenia swoich praw, ogromnie ważny, także dla poprawy ich zdrowia jest spokój. Co jednak zrobić, jeśli sprawca nie godzi się na przyjęcie winy, a własny ubezpieczyciel robi trudności z wypłatą odszkodowania?

W takich przypadkach z pomocą przychodzą kancelarie prawne wyspecjalizowane w dochodzeniu odszkodowań powypadkowych, takie jak armedlaw.pl. Podejmując współpracę z taką kancelarią poszkodowany nie musi martwić się jak uzyskać odszkodowanie, bowiem specjaliści w tym zakresie zajmują się całą sprawą w jego imieniu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo pozwala poszkodowanemu skupić się na dochodzeniu do zdrowia. Ważne jest także to, że prawnicy specjalizujący się w odszkodowaniach wiedzą jakie mają środki prawne dochodzenia praw swojego klienta. Fachowcy z armedlaw.pl mogą reprezentować ofiarę wypadku zarówno przed jego własną firmą ubezpieczeniową, jak również dochodzić odszkodowania od sprawcy wypadku. Więcej informacji na temat procedur można uzyskać na przywoływanej wcześniej stronie internetowej.

Warto też zabezpieczyć się przed kłopotami i wybierając ubezpieczyciela rzetelnie sprawdzić opinię o firmie oraz jej działaniach. Niestety nadal wiele osób kieruje się wyłącznie ceną ubezpieczenia – im mniejsza, tym lepiej, jednak czasem lepiej jest zapłacić więcej, ale wykupić ubezpieczenie w sprawdzonej firmie, o ugruntowanej pozycji na rynku.